Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawa o odpadach, czyli jak znów państwo uszczęśliwia obywateli
#1
Witam
Już jakiś czas temu chciałem napisać, ale dziś w ręku mam nowy nr automobilisty (nr 124 jak by ktoś chciał dokładniej) i pozwolę sobie za tym pismem kilka rzeczy zacytować, bo to nasza wspólna sprawa, a jeśli ktoś będzie zainteresowany szczegółami to odsyłam do tego nr i kilku poprzednich, no i do samej ustawy.
Otóż, 12 marca 2010 roku weszła w życie ustawa (Dz. U. z 2010r. Nr 28, poz.145).

Zgodnie z art. 53a ust1:
"Kto poza stacją demontażu dokonuje:
1) usunięcia z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów lub substancji niebezpiecznych, w tym płynów,
2) wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji przedmiotów wyposażenia lub części nadających się do ponownego użycia,
3) wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów nadających się do odzysku lub recyclingu.
podlega każe pieniężnej od 10 000 do 300 000 zł."

Natomiast art. 18:
"Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji przekazuje go wyłącznie do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów"

Wcześniej było, że może:
"Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji może go wyłącznie przekazać..."

Natomiast co to jest pojazd wycofany z eksploatacji, to już sprawa otwarta, ponieważ:
art.4 ust.1a:
"Substancje i przedmioty, które nie spełniają wymagań technicznych, przez co stanowią zagrożenie dla środowiska lub stanowią zagrożenie d;a zdrowia lub życia ludzi, są odpadami"

A wymagania techniczne nie są w ustawie określone i będą zależeć od rozporządzeń ministrów różnych ministerstw (jest to określone, których).
Odpowiedz
#2
jest wtorek rano...
czytam co do nas napisałeś i jakoś tak nie chce mi się w to zagłębiać
chociaż niezależnie od pory dnia wnikanie w przepisy to chory temat!!!
to coś jest wymyślane przez papugi dla papug i jedynie papugi udają, że coś z tego trybią
słowem olać to i jeździć  8)
a oleum i tak zmienię w motojku sam  Tongue
Yellow Magna & Blackbird - to jest frajda!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości