Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rozglądam się i nic mi nie pasuje
#11
(01-28-2010, 10:25 PM)ghostrider link napisał(a): Kup coś porządnego żeby wstydu nie było jak się człowiek wypierdoli  >:>
;D ;D ;D
wstydu nie będzie na pewno, podpowiadacie a o anglikach zapomniałem, Speed Triple - fajnie wygląda, jeździ dostatecznie dobrze, podpowiedzcie tylko jak z serwisem jest i częściami bo pojęcia nie mam
Odpowiedz
#12
poczytaj motormaniaka ...tam chyba jest test CBR 1000 / triple,b-king z v-maxem ....w nowym sw jest test nowego Z1000 ...

tutaj masz cos o 955 :
www.scigacz.pl/Triumph,Speed,Triple,955,dzentelmen,zawadiaka,9355.html

a tutaj poszukaj opinii :
www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hs=pcq&q=triumph+speed+triple+opinie&revid=1099693926&ei=RtZiS5ffK6WYmwOq55As&sa=X&oi=revisions_inline&resnum=0&ct=broad-revision&cd=2&ved=0CEgQ1QIoAQ
[Obrazek: duckavatarbc4.gif]
Odpowiedz
#13
Kup Vmaxa od Smutnego... za bardzo nie wytłuczony tyle że SERYJNY  ;D
Odpowiedz
#14
(01-29-2010, 06:29 PM)ghostrider link napisał(a): Kup Vmaxa od Smutnego... za bardzo nie wytłuczony tyle że SERYJNY  ;D
Krzysiek miaqł V-max'a nieseryjnego bo go przerobiliśmy,
Seryjny, nieseryjny v-max jeździ tylko prosto, sprawdziłem ;D ;D
a na zakrętach to walka
Fakt faktem pierdolnięcie to on ma niezłe jak na taką kupę żelasrwa >:> >:> >:>
i coraz bardziej mi się podoba angol z dwoma światłami okrągłymi z przodu Smile muszę tylko popytać co nieco
Odpowiedz
#15
triple zdecydowanie,
jakbym mial brac golasa to tylko tego,
mialem go pod tylkiem,
krotki, niezla geometria, sam sklada sie w winkle,
przerzucanie z jednego zlozenia w drugie leciutko a ja raczej muskularny nie jestem  8F
hamulce i zawiasy bez zastrzezen,
a silnik... bajka, w koncu to trojka, moc oddaje od samego dolu
przy czym warczy niepowtarzalnie, no jedynie dukat go przebija Smile
ale duze monstery bardziej narowiste i mniej wygodne wiec sugeruje triumpha
992 desmotre / desire is like a seventh gear
Odpowiedz
#16
znalazłem!!! i od wczoraj znalazło schronienie w garażu legendarne 150KM chłodzone olejem >:> >:>.
Teraz pewnie 6-9 miesięcy przebudowy, chuj wie ile kasy i brzytwa będzie Smile Smile
A zapierdala zacnie jak na swoje lata  >:> >:> >:>
Odpowiedz
#17
GSX-R?
Żaden dobry uczynek nie uchodzi bezkarnie
Odpowiedz
#18
(03-10-2011, 02:47 PM)Mad Max link napisał(a): GSX-R?

Ponoć tylko krowa nie zmienia zdania o smaku koniczyny. Kultowa suka. Do dziś mam pod skóra na udzie odrobiny żwiru. Ortodoksem jestem zdania o XX nie zmieniam.
Niestety miesień piwny weryfikuje chciałoby się do raju.

Ganiam za BMW LT 1200. Nowa 110000 tyś cena leczy. W zeszłym sezonie dupę powoziłem takowym sprzętem 3750 km ot taka wycieczka jednorazowo. I mnie wzięło. A jak to po winklach chodzi. Rzędówka silnik niziutko przekładasz jak na dukacie. Komfort prze zajebisty.

Ma kto namiary na takiego sprzęta.
nieważne co masz nad d... ważne że jaja masz nie na drucie.
Odpowiedz
#19
(03-10-2011, 02:47 PM)Mad Max link napisał(a): GSX-R?
Max zgadza się, GSXR, w stanie igła, lakier oryginalny, wszystkie śruby w osłonach maja podkładeczki plastikowe fabryczne, silniczek chodzi igiełka, żadnych stuków, rzężenia zaworów, rozrządu, orginalne lusterka i kierunki, nawet gumki łączące osłony i kierunki są Smile Smile
miodzio  Smile Smile
a i zapierdala jak przystało na GSXR - normalnie perełka!!
Odpowiedz
#20
No to pogratulować. To już klasyczna, rasowa suka Wink
Żaden dobry uczynek nie uchodzi bezkarnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości