Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór opony - którą wybrać ?
#1
Witam

Zwracam sie z prosba o pomoc w wyborze opony na tyl.

Motocykl to: YAMAHA R6 (model 5EB) - 2001r.

Ze wzgledu na to, ze moja opona z tylu konczy sie w zastraszajacym tempie zaczalem sie rozgladac za nowa opona. Obecnie jezdze na oponie Pirelli Diablo Corsa 180/55 17 jest to chyba standardowy rozmiar w R6 z tego rocznika. Opona bardzo dobra. dobrze sie na niej lata, w sumie nie mam nic jej do zarzucenia ale ... prosze o wasze zdanie w tym temacie.

Pytania.

Czy zostac przy tym rozmiarze co teraz mam ? (180/55)
Czy moze zalozyc szersza w rozmiarze 190/50 ?

Ktora opone wybrac. (typy ponizej)

1. Pirelli Diablo Corsa. Rozmiar do wyboru 180/55 lub 190/50
2. Bridgestone Battlax BT012R. 180/55 lub 190/50
3. Dunlop Sportmax D218. 180/55 lub 190/50

W gre wchodzi tylko i wylacznie opona nowa. Wybor powyzej.

Motocyklem jezdze w proporcji: miasto 70%, trasa 30%.
Jazda normalna: wskazowka obrotomierza nie oglada czasami czerwonego pola.  :-D  Jezdze agresywnie, czesto latam na kole, skladanie sie w winklach. Predkosci rowniez normalne w przedziale 180/210. Wykorzystuje powiedzmy 80% potencjalu R6.

Prosze o sugestie oraz opinie w wyborze opony.

Moze jakies inne typy opon godne polecenia macie ?

Moze ktos zna jakas dobra stronke www. o oponach motocykl. gdzie sa opisane rozne marki, modele opon ? Z checia bym poczytal.

A mowi sie kapcie ...

Wszystkie opinie mile widziane, dzieki!
Odpowiedz
#2
nie poszerzaj sobie z tylu bo ci sie trakcja w winklu pogorszy (gorzej sie bedzie skladal i moze sie zlamac w pewnym momencie i pierdolniesz jak malina Smile )
Ostatnio jezdze na bridgestone bt16 - z tylu 5 skladnikowa mieszanka (twardo w srodku i maslano na rantach) - przekurwazajebiste. W winklach trzymaja jak tesciowa za ziencia portfel, a trwalosc mnie rozpierdala. Na konwencjonalnych oponach haja robila max 5kkm na tylnym kapciu, na bt16 wykrecilem 10kkm (co prawda do glacy, ale mozna smialo dac jej +50% minimum do wytrzymalosci).
Slyszalem ze podobnie sie zachowuja micheliny pilot sport 2.
I pirelli chyba tez ma jakis nowy  model kilkuskladnikowy w ofercie.

Opony kup przez:
http://www.moto-opony.pl/
Odpowiedz
#3
to ja się też dorzucę ...  :^)


Jeździłam na tych Sportmax'ach. Kiedy je dostalam to wydawało mi się ,że będą trzymać ,ale nie jednokrotnie mi dupa uciekła i nie czułam tej przyczepności ,o której naczytałam się w recenzjach na temat tych opon. Nie polecam.
Odpowiedz
#4
Ja zdecydowanie polecam Micheliny Pilot Sport CT2. Dojebane opony ale kosztują... Jak dla mnie, na podstawie co sam sprawdziłem i opinii kumpli (wszyscy dzidują jak zwierzęta) gradacja byłaby taka:

Michelin Pilot Sport CT2
Michelin Pilot Sport
Dunlop Sportmax
Pirelli Diablo Corsa
Bridgestone bt 12 (chyba zakładane w serii do CBR 1000 RR 2006)

Nie znam opon które podpowiada Ex. Zdecydowanie nie polecam zmiany na większy rozmiar, motor zacznie ci się dziwnie zachowywać. No i bardzo ważna sprawa. Najlepsze efekty w jakości zachowania motoru będziesz miał jak zmienisz cały komplet za jednym razem (Przód i tył).

Ta ocena opon jest subiektywna, każdemu pasi coś innego, Ja sprawdzałem co mi leży w trasie, po mieście, na Poznaniu.
Odpowiedz
#5
ale Wy wariaty jesteśta...ja nie latam po winklach bo sie boje :^)
Odpowiedz
#6
prowda! najlepiej cały czas prosto jechać
GSXF 600 -> Bo jajka są niezbędne żeby mieć frajdę
Odpowiedz
#7
....jako ze lyse to szukalem i znalazlem cos takiego
jest drogie choc wcale nie znaczy ze dobre ale nieznane kusi
wiadomo co dobre jest bo wsio zostalo juz powiedziane w temacie opon
ale pisza o nich calkiem pozytywnie przynajmniej na swojej wlasnej stronie >:> >:> >:>
lorewer pokazuje jako ciekawostke a moze ktos juz sie omsknal o nie

http://www.fullboreusa.com
Ezekiel 25;17
..And you will know my name is LORD when i lay my vangance
upon thee...
Odpowiedz
#8
chiński wynalazek?
Odpowiedz
#9
(03-16-2010, 09:13 PM)Valenciano link napisał(a): chiński wynalazek?
...Val przyjacielu
qwa jest po polskiemu
http://www.fullboreusa.com/index_pl.html

nie pal trawy jestes  za staryWink
Ezekiel 25;17
..And you will know my name is LORD when i lay my vangance
upon thee...
Odpowiedz
#10
Cytat:jest drogie choc wcale nie znaczy ze dobre ale nieznane kusi
eeeeeeee chyba patrzyles na chinskiej stronie 120/70 np kosztuje 309-320 zeta a conti,dunlopy lub pirelli sa od 350 do 370 zeta jedzmy dalej gumy na tyl ....
190/50 koszt 452 zeta za fullbory inne marki od 405 do 480 zeta za Conti ........pytanie tylko czy faktycznie te bobry sa takie wspaniale jak opisuja je na tej stronie.....jakos nie spotkalem sie z wzmianka ze ktorys z amerykanskich zespolow z AMA jezdi na owych bobrach....no ale to wcale nie swiadczy ze sa zle ....moze Maly pokusisz sie i sprawdzisz......
[Obrazek: duckavatarbc4.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości