Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Andrzej Chmielewski wraca do Mistrzostw Europy
#1
Cytat:Andrzej Chmielewski wraca do Mistrzostw Europy

Po pewnym wywalczeniu dwóch tytułów Mistrza Polski z rzędu, 19’letni Andrzej Chmielewski wraca w tym sezonie do motocyklowych Mistrzostw Europy klasy Superstock 600.

W wyścigach motocyklowych Chmielewski zadebiutował jako 15’latek, w 2004 roku finiszując na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej pucharu markowego Suzuki GS500. Dwa kolejne sezony nastolatek z Kozienic spędził ścigając się z najlepszymi zawodnikami młodego pokolenia w Mistrzostwach Europy klasy Superstock 600.

Najlepszym wynikiem Polaka była wówczas piąta pozycja wywalczona w czeskim Brnie. W międzyczasie Andrzej z sukcesami startował także w seriach krajowych w Hiszpanii i Włoszech, gdzie ma na swoim koncie zwycięstwo w wyścigu bardzo silnie obsadzonego pucharu markowego Yamaha R6.

Sezony 2007-2008 „Andrew” postanowił poświęcić na starty w Mistrzostwach Polski, co zakończyło się dla niego bezproblemowym wywalczeniem dwóch tytułów w klasie Superstock 600 i wygraniem większości wyścigów.

W tym roku Chmielewski ponownie wystartuje w Mistrzostwach Europy Superstock 600 w barwach czołowej ekipy w stawce, Trasimeno Yamaha Italia Junior. Sponsorem strategicznym Andrzeja będzie portal OtoMoto.pl.

O swoich planach zawodnik i zespół poinformowali dziś media podczas specjalnej konferencji prasowej, którą w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego poprowadził prezenter telewizyjny Maciej Dowbor.
Mistrzostwa Europy Superstock 600 to seria towarzysząca prestiżowym mistrzostwom świata klas Superbike i Supersport podczas rund na starym kontynencie. W tym roku zawodników ME czeka 10 wyścigów, które odbywać się będą w niedzielę pomiędzy dwoma wyścigami królewskiej klasy Superbike. W zawodach startować mogą jedynie młodzi motocykliści w wieku 15-20 lat. W ubiegłorocznej rywalizacji triumfował zaledwie 15’letni Francuz, Loris Baz.

Inauguracyjna runda mistrzostw odbędzie się już w pierwszy weekend kwietnia w hiszpańskiej Walencji. Liczący 11 okrążeń wyścig odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:30 i tak jak wszystkie inne w tym roku, obejrzeć go będzie można na żywo w internecie na stronie worldsbk.com.

Andrzej Chmielewski:
„Po dwóch latach startów w Polsce wracam do Mistrzostw Europy i wiem, że nie będzie łatwo, ponieważ moi dawni rywale dokonali sporych postępów. Wracam jednak pod skrzydła czołowego zespołu na świetnie przygotowany motocykl, dlatego nie poddam się i dam z siebie wszystko. Celuję w pierwszą dziesiątkę, ale na swoich ulubionych torach, w czeskim Brnie i hiszpańskiej Walencji, chciałbym stanąć na podium. Jestem pełen motywacji i ostro przygotowuje się do sezonu. Mam już za sobą serię testów w których poszło mi bardzo dobrze i świetnie czuję się na motocyklu.”

Kalendarz Mistrzostw Europy 2009
5 kwietnia Hiszpania Walencja
26 kwietnia Holandia Assen
10 maja Włochy Monza
22 czerwca San Marino Misano
28 czerwca Wielka Brytania Donington Park
27 lipca Czechy Brno
6 września Niemcy Nurburgring
27 września Włochy Imola
4 października Francja Magny Cours
25 października Portugalia Portimao

zrudlo: http://www.motogp.pl
[Obrazek: duckavatarbc4.gif]
Odpowiedz
#2
Szkopek opuszcza Walencję
Cytat:Paweł Szkopek nie będzie mógł wystartować w trzeciej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Świata, która w najbliższy weekend odbędzie się w hiszpańskiej Walencji. Powodem jest poważna kontuzja, której nabawił się podczas treningu przed wyścigiem w Katarze. Zawodnik Automobilklubu Polski ma podwójne złamania kości śródręcza.

Już przed wyścigiem w Katarze lekarze do ostatniej chwili zastanawiali się czy dopuścić Pawła do startu w wyścigu. Ostatecznie wystartował po przyjęciu silnych leków przeciwbólowych. Jak się okazało po wyścigu, pierwsza diagnoza medyczna, która zakładała, że nadgarstek jest zwichnięty, była błędna.

Po powrocie zawodnika do kraju lekarze stwierdzili złamanie 4 i 5 kości śródręcza prawej ręki i kłopoty z tkanką miękką nadgarstka. W tej sytuacji Szkopek nie może wystartować w trzeciej rundzie Mistrzostw Świata rozgrywanej w Walencji.
Paweł Szkopek: Bardzo żałuje, że nie będę mógł wystartować w najbliższą niedzielę na hiszpańskim torze, ale uniemożliwia mi to podwójne złamanie prawej ręki w nadgarstku. Mam nadzieję, że do kolejnej rundy Mistrzostw Świata rozgrywanej w holenderskim Assen, będę już w formie i lekarze pozwolą mi na udział w wyścigu."
W najbliższy weekend będziemy mogli zobaczyć Pawła Szkopka w roli eksperta komentującego przebieg Grand Prix Malezji w studio F1 Telewizji Polsat (sobota: 10.45-12.15, niedziela: 10.45-14.45).
Zawodnik będzie także gościem TVP 1 w programie „Kawa czy herbata” w dniu 7 kwietnia (6:00-8:00).

Autor: Thom@s


zrudlo: http://www.motogp.pl
[Obrazek: duckavatarbc4.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości