Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiskus
#1
Siedmiokrotny mistrz świata zapłaci 35 mln euro
PAP /12.02.2008 16:59

Siedmiokrotny mistrz świata w wyścigach motocyklowych, Włoch Valentino Rossi zapłaci 35 milionów euro (51 mln dol) włoskiej agencji podatkowej, po długotrwałym dochodzeniu i na zasadzie ugody. 28-letni motocyklista zapłaci 19 mln euro podatków za lata 2001-2004, a dalsze należności za 2005 i 2006 r, co razem czyni 35 mln euro.
"Jestem zadowolony z takiego rozwiązania. To duża suma, ale ważniejszy jest spokój, brak troski i zadowolenie" - powiedział motocyklista teamu Yamaha na wtorkowej konferencji prasowej, zwołanej do jego domu w prowincji Pesaro.

Unikanie płacenia podatków przez Rossiego było przedmiotem długotrwałego dochodzenia włoskich władz podatkowych, bowiem w 2000 r. Rossi przeniósł się do Wielkiej Brytanii, ale praktycznie mieszkał we Włoszech.
Rossiemu groziło zapłacenie ogromnej sumy ponad 112 mln euro, dlatego - jak przyznał - "bał się rozpocząć rozmowy". Obecnie zadeklarował, że będzie płacił podatki (za rok 2007) we Włoszech, gdzie zamierza osiąść na stałe.

"Postanowiłem powrócić do Włoch. Dotąd nie mogłem, bo miałem kłopoty podatkowe. Poza tym nie chciałem wracać do mamy. Teraz już dorosłem" - zażartował Rossi.
[Obrazek: duckavatarbc4.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości